Var Bunlar Dizisi Konusu ve Yorum

Dijital platformların sayısının artmasıyla, daha kısa süreli ve konsept yapıların sayısı da bir hayli arttı. Bunlardan birisi de “Var Bunlar” isimli komedi dizisi. Bein Originals platformunda yayınlanan Var Bunlar, 2022 yapımı bir dizi olarak halen daha en çok izlenen ve sosyal medyada kesitleri en çok paylaşılan dizilerden biri.

Var Bunlar dizisinin konusu nedir derseniz, Tufan (Giray Altınok) ve Samet (Kerem Özdoğan) isimli iki arkadaş ve bunlara zaman zaman eşlik eden üçüncü bir arkadaşları Buket (Cansu Diktaş) etrafında dönen olayları anlatan bir dizi. Buradaki karakterlere baktığımızda Tufan, biraz vurdumduymaz, bencil, yeri geldiğinde arkadaşını satabilen bir karakterdeyken, Samet ise takıntıları olan ve bazen nerede ne yapacağı kestirilemeyen bir karakter olarak karşımıza çıkmakta. Aslında iki karakteri bu kadar kısa anlatmak doğru olmayacak. Çünkü birçok özellikleri var iki karakterin ve yayınlanan 2 sezon ve toplam 26 bölümde her biri farklı bir olayda ortaya çıkan yeni karakter yapıları ile iki karakterde artık en yakın arkadaşlarımızdan biri olmakta.

Var Bunlar dizisinin senaristeleri de aynı zaman oyuncular olmakta ve Giray Altunok ve Kerem Özdoğan tarafından hem yazılan hem de oynanan dizi zaman zaman BKM Güldür Güldür oyuncularının da araya konuk olduğu keyifli bir dizi olarak öne çıkmakta.

Var Bunlar dizisi yaklaşık 20’şer dakikalık bölümlerden oluşmakta ve insanı sıkmadan kendini izlettirmekte. İki karakterin iş, aşk ve özel yaşamları çerçevesinde geçen konular, yeri geliyor bir Gibi dizisi gibi tat verse de iki dizide birbirinden epey uzakta. Var Bunlar’da zeki espriler sık sık olmakta ve gençlere hitap eden bir dizi olarak yemek saatlerinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Sonuç olarak, Var Bunlar dizisi IMDB‘de şu anlık 7,8 puan almış bir dizi olarak öne çıkmakta. Çerezlik bir dizi arıyorsanız bu dizi sizi bir müddet oyalar. Ben şahsen öğlen yemeğimi yerken bu diziyi izleyerek hem keyif alıyorum hem de süre takibi yapabiliyorum 🙂

Özetle bizler beğendik, sizlerin de yorumunuzu merak ediyoruz…

Yorum yapın